Jak korzystać?
love

Jak korzystać?

Czym jest nasza wyszukiwarka i jak z niej korzystać? 

DeskResearch.pl jest bazą i wyszukiwarką źródeł pomocnych w desk researchu. To zestawienie raportów, opracowań, analiz z których korzystaliśmy sami realizując nasze projekty badawcze lub które znaleźliśmy przy okazji uzupełniania naszej podręcznej bazy “na przyszłość”. 

Znajdziesz tu zarówno raporty z badań naukowych - realizowanych na dużych próbach i spełniających bardzo surowe kryteria metodologiczne, jak i opracowania marketingowe - o nieco luźniejszym podejściu do rygoru badań naukowych ale pełne ciekawych, wartościowych lub po prostu uzupełniających insightów. 

Traktuj ją jak podpowiedź - ułatwienie pracy, skrócenie procesu przekopywania się przez wyniki wyszukiwania Google. Jednak ostatecznie to Ty musisz zdecydować na ile chcesz zaufać danemu opracowaniu. 

Niezależnie od wszystkiego, dobry desk researcher zawsze sięga do kilku źródeł i weryfikuje wzajemnie wnioski dla uzyskania pełnego, bardziej szczegółowego obrazu. 

 

Zgłoś raport! 

Możesz zgłosić do nas własny raport z badań  lub znalezione przez siebie ciekawe źródła - w prawym górnym rogu znajdziesz przycisk keirujący do formularza. Po wysłaniu nam linka zweryfikujemy źródło i zdecydujemy o dodaniu go lub odrzuceniu. Akceptujemy tylko źródła jawne, udostępnione publicznie do otwartego użytku. 

 

 

 

love

Chcesz wiedzieć więcej? Interesuje Cię temat badań?

Zapisz się na listę newsletterową - będziemy informować Cię o aktualizacjach bazy, nowych artykułach i projektach.